Hızla gelişen teknolojinin gelişmesi ile birlikte taşımacılıkta biroldukça yenilik ortaya çıkmıştır. Taşımacılığı, yüklerin bir noktadan öteki noktaya hızlı ve güvenli bir şekilde hareketine olanak elde eden ulaşım sistemi olarak nitelendirebiliriz. Taşımacılık çeşitleri içinde maksimum tercih edilen yöntemlerden biri de karayolu taşımacılığı olmuştur. 

Karayolu taşımacılığı hakkında bilgi almak isteyenler için, taşınacak yüklerin bir noktadan diğer noktaya karayolları üzerinden taşınması şeklinde özetlenebilir. Kısa mesafeler içinde hızlı ulaşım imkanı ve fiyat politikası yardımıyla ülkemizde sıkça tercih edilir. Kalite standartlarına uygunluğu ile fazlaca tercih edilen bir taşımacılık türüdür.

NetGlobal Uluslararası Lojistik, aşağıdakiler de dahil olmak üzere her türlü malın uluslararası ve şehirlerarası karayolu taşımacılığını gerçekleştirir:

Parça, dökme ve akışkan yük,
Bütün Kamyon Yükü FTL ve grupaj yükler,
Ağır ve büyük yük,
Riskli mahsuller,
Emin bir sıcaklık rejimi altında nakliye gerektiren mülkler.
 
Belirli malların nakliyesi kamyona, şoföre ve bazı durumlarda yoldaki diğer çalgılara tehlikeli olabilir. Bu yüzden bu ulaşım özel kurallara uyulmasını gerektirir. Özellikle tehlikeli malların Avrupa genelinde kamyonla taşınması, yetkili devlet organları tarafından verilen özel izinler temelinde gerçekleştirilir. Büyük boyutlu malların karayolu taşımacılığı durumunda izin ve yol onaylamaı alınması gerekmektedir. 
 
NetGlobal Uluslararası Lojistik, karayolu taşımacılığının yasal düzenlemesindeki değişimleri devamlı olarak izler ve her bir yükün özelliklerine ve boyutuna gore güvenli ve verimli teslimatını gerçekleştirir.

 

Paylaş